• Kategorie
  • Gniazdo automatyczne dla niosek NEST-MATIC

Symbol: 4437

4437

177.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu dnia/dni 3
Cena przesyłki 13
Paczkomaty przedpłata 13
Paczkomaty za pobraniem 14
Kurier Inpost 15
Kurier Inpost (Pobranie) 16
Dostępność 10 szt.
Waga 15 kg

Kontakt: 89 307 01 02

Gniazdo automatyczne dla niosek NEST-MATIC

Podstawowe parametry:

Materiał: polipropylen, tworzywo sztuczne, stal ocynkowana

Rozmiar: 48x31x42cm

Opis Produktu:

Profesjonalne gniazdo do pozyskiwania jaj w hodowli kur niosek. Stosowanie gniazd dla kur poprawia higienę i chroni jajka przed uszkodzeniem.

Automat do pozyskiwania jaj składa się z budki wykonanej ze stali ocynkowanej. Dach jest spadzisty, przez co kury nie mają możliwości przesiadywania na klatce i jest zachowana odpowiednia czystość. Wewnątrz znajduje się przyjazna dla kur poduszka z polietylenu. Materiał jest bardzo higieniczny i ogranicza kontakt jajek z zanieczyszczeniami. Podkład z polietylenu jest wyjmowany i można go łatwo wyczyścić.

Automatyczne gniazdo dla niosek łączy się z tacą do zbierania jaj, która jest wykonana z wytrzymałego tworzywa ABS. Tacę zamyka się od góry klapą, dzięki czemu kury nie mają dostępu do jaj znajdujących się w środku. Podłoga gniazda jest pochyła przez co jajka trafiają bezpośrednio do tacy zbierającej. Istnieje możliwość ustawienia 3 różnych kątów nachylenia.

Oferowane gniazdo stwarza idealne warunki do składania jaj

ponieważ kury wybierają miejsca bezpieczne i zaciemnione.

Automat do pozyskiwania jaj montuje się w miejscach wolnych od przeciągów na wysokości od 50 do 100 cm. Przez pierwszy tydzień nie należy używać osłony wejściowej do gniazda aby kury mogły przyzwyczaić się do gniazd. Gdy kury już przywykną do składania jaj w gnieździe należy założyć osłonę.

Oferowane

gniazdo przeznaczone jest do obsługi 5 kur

. Istnieje możliwość łączenia kilku gniazd ze sobą.