• Inkubator Ikar

Symbol: 3230

inkubator Ikar

432.00 -8% 398.00
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Ilość w opakowaniu 1 szt.
Wysyłka w ciągu dnia/dni 48 godzin
Cena przesyłki 17
Kurier Inpost (Pobranie) 17
Kurier Inpost 18
Paczkomaty przedpłata 18
Dostępność 4 szt.
Waga 4.3 kg

Kontakt: 89 307 01 02

Zostaw telefon

Uniwersalny inkubator iKAR doskonale nadaje się dla hodowców domowych oraz hobbistycznych. Daje możliwość inkubowania jaj pochodzących od różnych gatunków ptaków m. in.: kur, kaczek, gęsi, indyków, przepiórek, bażantów, perlic. Jego wymiary są niewielkie dlatego nie zajmuje dużo miejsca, obsługa również jest bardzo prosta. Do każdego inkubatora dołączony jest przewodnik po inkubacji, pozwalający zapoznać się z podstawowymi zasadami oraz wskazówkami szczególnie w przypadku nowicjuszy. Przedstawiony inkubator iKAR może pełnić również funkcję klujnika, jest to bardzo ważna zaleta produktu.

Wylęgarka iKar posiada tacę półautomatyczną, która mieści 56 jaj kurzych lub mniejszych np. bażancich. Zasada działa przedstawionej tacy polega na przekręceniu kluczyka w prawo lub w lewo, znajdującego się na zewnątrz obudowy, dzięki temu jaja obracają się, bez konieczności otwierania górnej pokrywy i wykonywania tej czynności ręcznie, zapobiegając tym samym przed ewentualnym spadkiem temperatury, która jest bardzo ważnym czynnikiem, powalającym na osiągnięcie wysokiej skuteczności inkubacji. Jaja powinno się obracać minimum dwa razy dziennie, aby zapobiec przyklejaniu się zarodka do błony. Po wyjęciu tacy półautomatycznej, bezpośrednio na siatce mieści się aż 80 jaj kurzych.

W górnej pokrywie inkubatora został umieszczony wentylator oraz grzałka. Grzałka stanowi element grzewczy o mocy 100 W, którą steruje elektroniczny termostat. Dzięki temu średni pobór prądu to jedynie 40 W. Natomiast wentylator, który miesza powietrze i zapewnia jego równomierne rozprzestrzenienie, utrzymując jednakową temperaturę w każdej części komory lęgowej. Temperatura jest zaprogramowana fabrycznie i wynosi 37,8oC. Nad jej kontrolą steruje elektroniczny układ z czujnikami, który utrzymuje ją na stałym poziomie.

.Transparentna pokrywa pozwala na obserwację procesu inkubacji. Ważną zaletą produktu jest wyświetlacz LCD, umieszczony również na pokrywie, wskazujący temperaturę.
Kontrola wilgotności w inkubatorze jest manualna, dokładniej kanaliki znajdujące się w misie dolnej inkubatora. Kontrola wilgotności polega na dolewaniu wody do kanalików.

Przedstawione urządzenie wykonane zostało z wysokiej jakości, wytrzymałego tworzywa sztucznego, odpornego na działanie wysokiej temperatury oraz wilgotności, a także łatwego w utrzymaniu czystości. 

MOŻLIWOŚĆ ZMIANY TEMPERATURY
Niewątpliwą zaletą oferowanego modelu wylęgarki do jaj bażancich jest możliwość sterowania temperatury w zakresie 35°C - 43°C za pomocą dedykowanego pilota (brak w zestawie) lub dzięki autorskiej aplikacji, którą można ściągnąć na telefon typu smartfon ze sklepu Google Play. UWAGA! Aplikację można ściągnąć na telefon bezpośrednio ze strony klikając //POBIERZ// 
* Wymagania: Smartfon z portem IRDA, system Android

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia