• Kategorie
 • Słonecznik Czarny Drobny 25kg

Symbol: 242

Słonecznik Czarny Drobny 3zł/1kg

Brak towaru
100.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu dnia/dni 1
Cena przesyłki 20
Kurier Inpost 20
Kurier Inpost (Pobranie) 22
Dostępność 0 szt.
Waga 26 kg
Karmy dla gołębi

Wysokiej jakości karma w postaci ziaren słonecznika dla egzotycznych ptaków i ptaków na wolnym powietrzu.

 • Słonecznik dla ptaków (czarny) - opis

  Słonecznik czarny dla ptaków przeznaczony jest do zimowego dokarmiania dzikich ptaków.

  Karma zawiera tylko ziarna słonecznika (nie jest to mieszanka).

  Karmę dla ptaków należy wysypać w karmniku lub innym zadaszonym miejscu.

  Słonecznik zawiera naturalny olej wysokoenergetyczny, który zapewnia ptakom witalność i energię na mroźne zimowe dni.

  Ptaki, które potrzebują zimowego dokarmiania, to m. in. sikorki, wróble, gołębie, jemiołuszki, dzwońce, szczygły i gile.

  Słonecznik dla ptaków - dokarmianie ptaków zimą

  Dokarmianie ptaków zimą jest niezwykle ważne, aby przetrwały trudną dla nich porę roku. W końcu zamarznięta gleba czy przyprószona śniegiem trawa może znacznie utrudnić ptakom poszukiwanie jedzenia. Jeśli nie jest Ci obojętny los tych zwierząt, zaopatrz się w słonecznik dla ptaków, który pomoże im zaspokoić głód. Zapewni im również energię, bez której niemożliwe byłoby sprawowanie niezbędnych funkcji życiowych. Dzieje się tak dlatego, że zawiera dosyć sporą zawartość tłuszczu. Nie od dziś wiadomo, że ptaki są wielkimi miłośnikami nasion, dlatego z pewnością taka uczta przypadnie im do gustu. Dostępny w asortymencie naszego sklepu słonecznik dla ptaków będzie stanowić dla nich wspaniałe pożywienie nie tylko ze względu na to, że jest dla nich prawdziwym przysmakiem, ale również ze względu na swój bardzo dobry dla ich zdrowia skład.  

  Dokarmianie ptaków zimą - co warto wiedzieć?

  Chociaż większość ptaków doceni nasiona słonecznika, które znajdzie w naszych ogródkach, to nie trzeba na nich poprzestawać. Z dzieciństwa z pewnością pamiętamy zawieszoną na werandach czy na drzewie słoninę, którą nie wzgardzi żadna sikorka. Nie wieszajmy jej jednak w miejscu narażonym szczególnie na promienie słoneczne, ponieważ może się to skończyć jej zepsuciem, a tym samym nadwyrężyć zdrowie sikorki. Nie mniej warto postawić na urozmaicenie diety naszych skrzydlatych przyjaciół. Warto przy tym zaznaczyć, że ważna jest regularność. Jeśli przyzwyczaimy ptaki do tego, że znajdą u nas pożywienie w zimie, warto zadbać o systematyczne jego dostarczanie.

   

  Pojemność słonecznika dla ptaków m.in. dla sikorek, wróbli czy gołębi: 25kg

   

  Uwaga! W zależności od dostawy w słoneczniku mogą występować znikome ilości łodyżek i listków.