Środowisko, w którym przebywa trzoda chlewna oraz bydło stanowi dla nich duże zagrożenie z powodu mokrej ściółki i odchodów, które są dobrym domem dla bakterii, wirusów i grzybów. Te z kolei mogą bardzo szybko prowadzić do chorób i śmierci zwierząt.

Rozwiązaniem zaistniałego problemu jest stosowanie preparatów do suchej dezynfekcji takich jak Sandezia® Sucha Dezynfekcja™. Stosowanie takiego preparatu jest proste, szybkie i w przeciwieństwie do mokrej dezynfekcji, może być stosowane cały czas, bez przerw między cyklami, a nawet w warunkach ujemnych.

Składniki preparatu sprawiają, że w budynkach gospodarskich utrzymuje się niskie pH. Kwaśne środowisko uniemożliwia rozwój drobnoustrojów, co wpływa pozytywnie na stan zdrowia zwierząt. Preparat silnie osusza mokrą ściółkę nie dopuszczając do przekształcenia się mocznika w amoniak i wydzielaniu się szkodliwych gazów. Dodatkowo wyciąg z eukaliptusa oczyszcza drogi oddechowe zwierząt.

Preparat zwalcza bakterie, wirusy i grzyby. Likwiduje stadia larwalne much oraz znacznie zmniejsza ich ilość w pomieszczeniach. Produkt zawiera chloraminę, która charakteryzuję się silnymi właściwościami biobójczymi. Ze względu na najwyższą jakość składników mineralnych produkt jest całkowicie bezpieczny dla zwierząt, dlatego można go stosować w ich obecności.

Sucha dezynfekcja pozytywnie wpływa także na jakość pozyskiwanego obornika. Jak zapewnia producent, Sandezia zwiększa zawartość związków azotowych w gnojownicy, co poprawia jakość plonów przy użyciu takiego nawozu naturalnego.

Zastosowanie preparatu Sandezia® Sucha Dezynfekcja™ to zdrowe zwierzęta z większymi

przyrostami wagowymi i lepszą odpornością.
Opakowania 5 lub 10 kg, dostępne w naszym sklepie , kliknij na obrazek sandrzia logo