
Ziemia okrzemkowa na ptaszyńca kurzego, wszoły, piórojady 10 kg
Opis
Ziemia okrzemkowa faktycznie może być skutecznym rozwiązaniem w zwalczaniu ptaszyńca i innych pasożytów drobiu. Jest to naturalny produkt, który nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, a dzięki swoim właściwościom może działać jako mechaniczna pułapka na pasożyty.
Warto również pamiętać o odpowiednim stosowaniu ziemi okrzemkowej. Powinna być ona równomiernie posypywana po całym kurniku i wymieniana co pewien czas, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci i rozwojowi grzybów.
Sposób działania posypki na piórojady jest bardzo prosty. Ptaszyniec po kontakcie z drobinkami ziemi okrzemkowej zostaje zraniony, co prowadzi do utarty przez nie wilgotności, odwodnienia, a w konsekwencji śmierci. Diatomit ma dużą chłonnością, dzięki czemu wysusza larwy co zapobiega namnażaniu się pasożytów.
Posypka na ptaki jest bezpieczna, a jajka nie wymagają karencji, ponieważ jest to produkt w 100% naturalny. Forma ziemi okrzemkowej w pyle jest najbardziej skuteczna w zwalczaniu ptaszyńca diatomitem.
Możliwości stosowania:
- posypka środka bezpośrednio na ptaki, zwracając szczególnie uwagę na głowę, szyję i skrzydła,
- sucha kąpiel ptaków, w pojemniku z wysypanym preparatem,
- posypka ściółki, która została uprzednio oczyszczona i osuszona,
- oprysk powierzchni roztworem ziemi okrzemkowej z wodą,
- malowanie ścian zawiesiną preparatu z wodą, który po odparowaniu pozostanie na powierzchni.
Parametry:
- Postać: ciało stałe - proszek,
- Zapach: bezzapachowy;
- > 99% naturalny diatomit amorficzny;
- < 1% naturalny diatomit krystaliczny
Opakowanie 10 kg, szata graficzna może się zmieniać